Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Podologia

Podologia skupia się na funkcjonowaniu dolnej części nóg, w szczególności stóp oraz stawów skokowych. Nasi specjaliści z Gdyni zajmą się oceną ich stanu i pracy, przeprowadzą też zabiegi pielęgnacyjne, profilaktyczne oraz terapeutyczne. Podolog oceni również stan paznokci i wypielęgnuje je. Aby zapobiec bolesnemu wrastaniu, założy specjalistyczną klamrę, służącą korekcji kształtu i kierunku wzrostu paznokcia. W razie potrzeby przeprowadzi również rekonstrukcję płytki paznokciowej. Usunie zmiany na stopach, wykona profesjonalny pedicure, pomoże też w walce z nadmierną potliwością. Udzieli porad dotyczących domowej pielęgnacji, a w razie potrzeby zaleci dodatkowe badania lub wizytę lekarską.


Oferujemy podologiczne zabiegi dla osób borykających się z dolegliwościami kończyn dolnych, jak również pragnących zadbać o ich zdrowie i atrakcyjny wygląd. Przeprowadzamy dokładny wywiad oraz diagnostykę pozwalającą dobrać procedury profilaktyczne lub terapeutyczne do potrzeb Klienta, w tym analizę chodu i badanie postawy oraz stóp. Przygotowujemy indywidualnie dopasowane zalecenia terapeutyczne i pielęgnacyjne. Podpowiadamy, jak prawidłowo dbać o stopy, aby uniknąć ich dolegliwości czy nieestetycznych zmian.Podologia dla diabetyków


Ofertę z zakresu podologii kierujemy zarówno do osób zdrowych, jak i zmagających się z różnymi chorobami. O swoje stopy powinni dbać w szczególności chorujący na cukrzycę, gdyż może ona sprzyjać występowaniu ran i owrzodzeń. Z uwagi na częściej występujące u diabetyków neuropatie, nie zawsze odczuwają oni pierwsze symptomy zakażenia. Z tego powodu niezwykle istotna jest regularna kontrola stanu stóp. Warto w tym celu udać się do doświadczonego podologa, który oceni ich kondycję, wykryje ewentualne nieprawidłowości, wykona pedicure podologiczny oraz zaleci odpowiednią pielęgnację.Wsparcie podologa dla sportowców


Stawy osób uprawiających sport często są przeciążone, aktywność fizyczna przyczynia się też do występowania kontuzji. Nawet niewielkie otarcie czy odcisk może utrudnić treningi, dlatego warto zadbać o stopy, korzystając ze wsparcia specjalistów. Dobrze będzie regularnie wykonywać badanie stóp w gabinecie podologicznym. Pozwoli to na uniknięcie poważniejszych urazów, które mogłyby przerwać karierę sportową. Podolog pomoże we wczesnym wykryciu wszelkich nieprawidłowości, wykona badanie stóp oraz doradzi odpowiedni do Twoich potrzeb rodzaj wkładek czy obuwia.