Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Usunięcie modzeli i odcisków

Zajmujemy się usuwaniem modzeli i odcisków, a także zrogowaceń oraz innych defektów stóp. Podobne zmiany mogą przyczyniać się do bolesności i problemów z poruszaniem się, ale również świadczyć o innych problemach zdrowotnych. Profesjonalny zabieg pomoże przywrócić komfort chodzenia i skutecznie pozbyć się dolegliwości. Specjaliści w zakresie podologii dokładają wszelkich starań, aby bezboleśnie usunąć modzele, odciski oraz inne zmiany skórne. Wykonamy także profesjonalny pedicure podologiczny oraz udzielimy porad dotyczących domowej pielęgnacji stóp.


Czym są modzele i odciski?


Modzele to zgrubienia zrogowaciałych komórek naskórka, powstające najczęściej w wyniku zbyt silnego ucisku na stopy. Występują najczęściej na ich podeszwowej części, w śródstopiu – miejscu narażonym na duże obciążenia. Przyczyny powstawania modzeli mogą być zróżnicowane, a do najczęstszych zalicza się noszenie niedopasowanego obuwia, w tym butów zbyt ciasnych, na twardej, cienkiej podeszwie lub wysokich obcasach. Modzele często towarzyszą zwyrodnieniom stawów, deformacjom stóp, cukrzycy i otyłości.

Odciskami nazywane są bolesne zgrubienia z czopem ropnym w środkowej części. Powstają najczęściej w miejscach, gdzie obuwie mocno styka się ze stopą i o nią ociera. W wielu przypadkach pojawiają się także między palcami, które wzajemnie na siebie naciskają. Odciski mogą występować nie tylko na powierzchni stóp, ale również na dłoniach. Aby skutecznie i bezpiecznie pozbyć się podobnych zmian, najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty, gdyż domowe sposoby mogą przyczynić się do nasilenia dolegliwości oraz wystąpienia zakażeń.