Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Rekonstrukcja paznokcia

Rekonstrukcja paznokcia ma na celu odtworzenie uszkodzonej płytki paznokciowej. Zabieg wpływa na poprawę estetyki, ale również bezpieczeństwa stóp. Może być konieczny w przypadku urazów mechanicznych czy zmian będących skutkiem choroby. Warto zdecydować się na niego, aby uniknąć dalszych uszkodzeń, dyskomfortu i infekcji. W naszym salonie w Gdyni doświadczony podolog po zbadaniu kończyny zajmie się oczyszczeniem paznokci zmienionych chorobowo oraz przeprowadzi rekonstrukcję płytki, która przywróci stopie zdrowy wygląd, zapobiegnie też dalszym zmianom.


Jak przeprowadza się rekonstrukcję paznokcia?


Pierwszy etap zabiegu to oczyszczenie łożyska, co ułatwi przymocowanie protezy i naturalne odrastanie płytki. Na oczyszczoną część paznokcia nakłada się żelową lub akrylową masę. Proteza paznokcia opracowywana jest jak podczas klasycznego lub podologicznego pedicure. Zakończenie zabiegu to nałożenie regeneracyjnego preparatu pielęgnacyjnego. Prawidłowo przeprowadzona rekonstrukcja paznokcia zabezpieczy palec przed rozwojem chorobotwórczych drobnoustrojów. Po zabiegu trzeba pamiętać o regularnej kontroli i wymianie żelu lub akrylu co kilka tygodni.


Wskazania do rekonstrukcji paznokcia


Najczęstsze przyczyny uszkodzeń paznokcia wymagających jego rekonstrukcji to urazy mechaniczne. Do zniszczenia płytki może dojść też na skutek grzybicy. W przypadku zmian chorobowych konieczna jest diagnostyka oraz wdrożenie odpowiedniej terapii. Dopiero po wyleczeniu możliwe jest oczyszczenie paznokcia i rekonstrukcja płytki. Do przyczyn uszkodzeń paznokci należy także onycholiza, czyli odklejanie płytki od łożyska. W tym przypadku oprócz odbudowy paznokcia konieczne jest znalezienie przyczyny problemu, jaką najczęściej jest noszenie niedopasowanego obuwia.