Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej najchętniej wykonują Polki?

Medycyna estetyczna oferuje najróżniejsze zabiegi na ciało czy twarz. Dzięki nim można poprawić kondycję skóry, pozbyć się zmarszczek, odmłodzić wygląd twarzy, pozbyć się ewentualnych niedoskonałości. Na jakiego typu zabiegi najczęściej decydują się Polki?


Najpopularniejsze zabiegi na ciało


Do najbardziej cenionych zabiegów na ciało z pewnością można zaliczyć mezoterapię igłową. Procedura polega na wprowadzeniu do wierzchnich warstw skóry specjalnie dobranych preparatów – poprawiają one krążenie krwi, stymulują regenerację komórek i spowalniają ich starzenie. Mezoterapia pozwala ujędrnić uda, brzuch czy pośladki oraz uelastycznić skórę na ramionach, dekolcie czy szyi.


Jako eksperci od zabiegów na ciało w Gdyni często obsługujemy również Klientki pragnące pozbyć się cellulitu. Oprócz wspomnianej już mezoterapii wykonuje się w tym celu m.in. specjalne masaże i drenaż limfatyczny. Wykorzystuje się też urządzenia próżniowe generujące fale radiowe. Kolejny popularny zabieg na ciało, który wybierają Polki, to oczywiście depilacja – zarówno laserowa, jak i woskiem.


Jakim zabiegom najczęściej poddaje się twarz?


Poza poprawiającymi wygląd skóry i ujędrniającymi zabiegami na ciało Polki bardzo chętnie wykonują różne zabiegi w obrębie twarzy. Bezsprzecznie jednym z najpowszechniejszych wyborów wciąż pozostaje botoks – umożliwiający znaczącą reedukację zmarszczek mimicznych.


Coraz więcej osób decyduje się też na rozmaite zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Również pozwala przywrócić skórze jędrność, wygładzić ją i pozbyć się zmarszczek. Ponadto za pomocą tego preparatu powiększa się i modeluje usta, poprawia kształt nosa czy owalu twarzy. Kwas hialuronowy stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, dlatego używa się go także podczas mezoterapii igłowej.