Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Skąd bierze się cellulit i jak się go pozbyć?

Cellulit, nazywany też skórką pomarańczową, to problem dotyczący osób w każdym wieku. Istnieje jednak kilka sposób na odzyskanie pięknego i zdrowego wyglądu skóry. Należy przede wszystkim zadbać o prawidłową dietę i odpowiednią ilość aktywności fizycznej – ponadto można skorzystać z profesjonalnych zabiegów. W artykule opisujemy wybrane z nich.


Czym jest cellulit?


Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej skutkujące nieestetycznymi zmianami skórnymi, Przyjmują one postać grudek, które wywierają nacisk na naczynia limfatyczne. To z kolei powoduje zatrzymywanie nadmiaru wody w tkankach oraz spowolnienie metabolizmu komórkowego.


Można wymienić kilka przyczyn cellulitu. Przede wszystkim jest on wynikiem zaburzeń mikrokrążenia. Na jego wystąpienie mają wpływ również uwarunkowania genetyczne, choroby o podłożu hormonalnym, nadwaga i otyłość, cukrzyca, schorzenia układu krążenia oraz przyjmowanie niektórych leków. Do czynników zwiększających ryzyko powstania cellulitu zalicza się także niedostateczną ilość ruchu, siedzący tryb życia, palenie papierosów, niezdrowe nawyki żywieniowe (spożywanie posiłków z dużą zawartością tłuszczy, soli).


Metody usuwania cellulitu


Istnieje kilka sposobów usuwania cellulitu, takich jak mezoterapia igłowa czy masaże antycellulitowe – mogą być przeprowadzone manualnie albo specjalistycznym sprzętem. Stosuje się m.in. drenaż limfatyczny, usprawniający krążenie chłonki i redukujący obrzęk.


Łączącą kilka metod techniką usuwania cellulitu jest zabieg wykorzystujący urządzenie emitujące multipolarne fale radiowe. Rozbijają one skupiska tkanki tłuszczowej, pobudzają krążenie krwi i chłonki, stymulując tym samym metabolizm komórkowy, a to pozwala pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Działają też ujędrniająco i poprawiają kondycję skóry.