Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Jak wymodelować usta, by uzyskać naturalny efekt?

Dbanie o urodę to już nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale coraz częściej również zróżnicowane zabiegi upiększające. Piękny i harmonijny wygląd twarzy można uzyskać dzięki modelowaniu ust. Wyjaśniamy, jak się je przeprowadza oraz na co zwrócić uwagę przy takim zabiegu.


Metody modelowania ust


W naszym salonie do modelowania ust wykorzystujemy kwas hialuronowy. To naturalnie występująca w organizmie substancja odpowiedzialna m.in. za prawidłowe nawodnienie skóry, a co za tym idzie utrzymanie jej jędrności. Jedna cząsteczka tego kwasu może przyłączyć nawet 250 cząsteczek wody. Niewielka dawka podana do czerwieni wargowej w naturalny sposób sprawi zatem, że usta staną się pełniejsze, gładsze i lepiej nawilżone, poprawie ulegnie też ich koloryt. Co więcej, przy pomocy kwasu hialuronowego można skorygować asymetryczne wargi i zamaskować ich niedoskonałości. Substancję podaje się przy pomocy cienkiej igły, z zastosowaniem miejscowego znieczulenia. Efekty utrzymują się zazwyczaj od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, po tym czasie można wykonać modelowanie ust ponownie.


Na co zwrócić uwagę, aby efekt zabiegu był naturalny?


Zabieg modelowania ust wielu osobom kojarzy się ze zbyt dużymi, sztucznie wyglądającymi wargami. Z pomocą kwasu hialuronowego można jednak uzyskać delikatny i bardzo naturalny efekt. Aby było to możliwe, zarówno dawka, jak i sposób podania preparatu musi być dobrany indywidualnie. W naszym gabinecie w Gdyni modelowanie ust wykonujemy z pomocą technik dostosowanych do Twoich preferencji oraz typu urody. Trzeba pamiętać o tym, by wykonywać taki zabieg w gabinecie medycyny estetycznej zatrudniającym doświadczonych lekarzy. Specjalista przed zabiegiem powinien dokładnie obejrzeć wargi w spoczynku oraz w ruchu, np. podczas mówienia. Zawsze trzeba tez omówić z lekarzem efekt, jaki chcesz uzyskać.