Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Depilacja laserem a depilacja woskiem - porównanie

Istnieje wiele różnych metod usuwania zbędnego owłosienia. Do najpopularniejszych należy depilacja laserowa oraz ta wykonywana przy pomocy wosku. Każdy z tych zabiegów ma swoje zalety, ale i wady. W artykule wyjaśniamy, czym różnią się te dwie techniki i na którą warto się zdecydować.


Na czym polega depilacja laserowa?


Podstawową różnicą między depilacją laserem a woskiem jest sposób usuwania niechcianego owłosienia. W przypadku tej drugiej metody najpierw rozgrzewa się wosk aż do uzyskania płynnej konsystencji, następnie nakłada go na daną partię ciała, a kiedy zastygnie – odrywa, co pozwala usunąć włoski wraz z cebulkami. Gładką skórą można cieszyć się od około 3 do 6 tygodni.


Tymczasem nowoczesna depilacja laserowa polega na nakierowaniu wiązki laserowej na obszar skóry pokryty owłosieniem. Światło lasera o określonej długości fali uszkadza, a następnie doprowadza do destrukcji mieszka włosowego. Zabieg trzeba jednak powtórzyć 4-6 razy. Technologia ta daje efekt trwalszy niż metoda woskowa – utrzymujący się nawet kilka lat, w zależności od m.in. predyspozycji genetycznych, rodzaju skóry, typu użytego lasera.


Jakie są zalety depilacji woskiem, a jakie zabiegu laserowego?


Jedną z największych zalet depilacji laserowej jest z pewnością długotrwałość efektu. Ponadto ta bezpieczna metoda eliminuje problem podrażnień skóry czy wrastających włosków – co nierzadko zdarza się po depilacji woskiem. Co więcej, dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń jest to zabieg całkowicie bezbolesny, czego nie można powiedzieć o metodzie woskowej.


Na korzyść depilacji woskiem przemawia jednak znacznie niższa cena i to, że daje natychmiastowy efekt. Regularnie wykonywane zabiegi woskiem prowadzą też do osłabienia cebulek włosowych, co sprawia, że włoski rosną wolniej i są coraz cieńsze.