Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Czym wyróżnia się pedicure wykonywany przez podologa?

Osoby pragnące zadbać o swoje stopy mogą zdecydować się na klasyczny pedicure kosmetyczny bądź zabieg wykonywany przez podologa. Ten pierwszy ma na celu przede wszystkim pielęgnację i upiększenie nóg, natomiast drugi może również wykazywać działanie terapeutyczne. Wyjaśniamy, czym charakteryzuje się profesjonalny pedicure podologiczny.


Jak wygląda pedicure wykonywany przez podologa?


Zabieg rozpoczyna się od dokładnego wywiadu oraz zbadania stóp, co ma na celu dobór odpowiednich procedur. Ten etap może obejmować również dynamiczną analizę chodu. Pedicure podologiczny obejmuje profesjonalną, zaawansowaną pielęgnację stóp. Podolog zajmie się m.in. oczyszczeniem wałów okołopaznokciowych, opracowaniem paznokci i profilaktyką ich wrastania. Z pomocą odpowiednio dobranych narzędzi jak skalpel, dłuto czy frezarka usunie zmiany pojawiające się na stopach – modzele, odciski czy kurzajki. Doświadczony specjalista z zakresu podologii podejmie się terapii hiperaktoz objawiających się nadmiernym rogowaceniem naskórka, haluksów czy grzybicy. Pedicure podologiczny pomoże także w przypadku pękających pięt oraz mocno przesuszonej skóry.


Kto może skorzystać z pedicure podologicznego?


Zabieg ten będzie pomocny dla osób, które cierpią z powodu dolegliwości stóp. Podolog przeprowadzi badania mające na celu ustalenie przyczyn problemu, zaproponuje metody jego rozwiązania oraz wykona procedury terapeutyczne. W razie potrzeby zasugeruje wizytę u dermatologa lub ortopedy, może również zlecić dodatkową diagnostykę. Z pedicure podologicznego warto skorzystać również w celach profilaktycznych. Zalecany jest szczególnie osobom, których stopy narażone są na częste otarcia, urazy czy obciążenia. Polecany jest również dla diabetyków, ponieważ umożliwia profilaktykę stopy cukrzycowej. Dokładne badanie pozwoli wykryć nieprawidłowości w obrębie stóp, nawet jeśli nie są widoczne ani odczuwalne.