Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Kiedy chcemy poprawić kondycję skóry i przywrócić jej zdrowy wygląd, możemy skorzystać z wielu specjalistycznych zabiegów. Podczas tych wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii często wykorzystuje się kwas hialuronowy. Przekonaj się, jakie są jego najczęstsze zastosowania.


Zabiegi wypełniające z kwasem hialuronowym


Ta naturalnie występująca w skórze substancja może przyczynić się do wzmocnienia jej struktury i dogłębnego nawilżenia, a co za tym idzie przywrócenia cerze jędrności i zdrowego wyglądu. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy wykorzystywany jest najczęściej do wypełniania różnych regionów twarzy. Tego rodzaju zabiegi nazywane są wolumetrią i mogą być wykonywane m.in. w obrębie policzków, bruzdy nosowo-wargowej czy żuchwy. Przyczyniają się do poprawy owalu twarzy, a ponadto stymulują skórę do naturalnej odnowy.


Kwas hialuronowy umożliwia też wygładzenie zmarszczek oraz spowolnienie procesu ich powstawania. Substancję tą wykorzystuje się również podczas zabiegów rewitalizacji i powiększania ust. Z jej pomocą można także poprawić np. kształt nosa. Ponieważ ma zdolność do wiązania wody, pozwala nie tylko na ujędrnienie skóry, ale również jej doskonałe nawilżenie. Wypełnianie kwasem hialuronowym pozwala uzyskać naturalne i długotrwałe efekty, utrzymujące się nawet kilkanaście miesięcy.


Gdzie jeszcze wykorzystuje się kwas hialuronowy?


Medycyna estetyczna sięga po kwas hialuronowy w wielu przypadkach. Jest on składnikiem tzw. nici hialuronowych, które podane w okolice skroni, policzków czy czoła tworzą naturalne rusztowanie dla tkanek i przyczyniają się do uniesienia skóry. Substancja może wchodzić w skład preparatów do mezoterapii igłowej o działaniu rewitalizującym, odmładzającym czy odżywczym. Wykorzystywana jest także przy zabiegach mających na celu redukcję blizn, ponieważ stymuluje naturalne procesy regeneracyjne w skórze.