Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy powszechnie stosowany jest podczas zabiegów upiększających i nawilżających. Można znaleźć go w składzie wielu kosmetyków pielęgnacyjnych, zarówno przeznaczonych do stosowania w domu, jak i do użytku profesjonalnego. Najlepsze efekty stosowania kwasu hialuronowego można uzyskać podczas iniekcji zawierających go preparatów do głębszych warstw skóry. Dzięki temu zostaje ona dokładnie nawilżona, odzyskuje jędrność, a zmarszczki i bruzdy stają się płytsze. Takie zaawansowane zabiegi wypełniające oferuje nasz gabinet w Gdyni.


Czym jest kwas hialuronowy?


Kwas hialuronowy to związek z grupy polisacharydów występujący naturalnie w organizmie, w warstwie skóry właściwej. Ponieważ wykazuje zdolność do wiązania cząsteczek wody, jego duża ilość w macierzy międzykomórkowej zapewnia optymalny poziom nawilżenia tkanek. Kwas hialuronowy pobudza też syntezę kolagenu i elastyny tworzących włókna białkowe odpowiedzialne za prawidłowe napięcie skóry. Niestety jego ilość w organizmie spada z wiekiem, co przyczynia się do powstawania zmarszczek, utraty jędrności, a także spadku nawilżenia skóry.


Przy jakich zabiegach wykorzystuje się kwas hialuronowy?


Jednym z podstawowych zabiegów z wykorzystaniem tej substancji jest wolumetria twarzy, czyli wypełnianie kwasem hialuronowym. To odmładzający zabieg skutkujący poprawą owalu twarzy i wygładzeniem skóry. Kwas hialuronowy wchodzi także w skład wielu preparatów do mezoterapii igłowej. Używa się go też przy powiększaniu i modelowaniu ust, uzyskując spektakularne, a przy tym naturalne efekty. Zastosowanie kwasu hialuronowego pomaga w redukcji oznak zmęczenia i cieni pod oczami. Wykorzystuje się go również do zmniejszenia widoczności blizn oraz rozstępów. Zapraszamy na zabiegi z kwasem hialuronowym do naszego salonu w Gdyni!