Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

W jakim celu laminuje się brwi?

Zadbane i wyprofilowane brwi podkreślają naturalne piękno oczu. Jednym z zabiegów cieszących się coraz większą popularnością jest laminacja brwi. W artykule wyjaśniamy, jaki efekt można uzyskać dzięki temu zabiegowi.Na czym polega laminowanie brwi?


Przed rozpoczęciem nieinwazyjnego zabiegu laminowania brwi konieczne jest ich odpowiednie przygotowanie. Obejmuje to usunięcie z powierzchni brwi resztek makijażu i innych zanieczyszczeń oraz zbędnych włosków. Następnie kosmetyczka nanosi na nie kwas tioglikolowy. Środek ten otwiera łuskę włosa, dzięki czemu brwi stają się elastyczniejsze i podatne na stylizację.


Kolejny etap laminacji brwi polega na ich wymodelowaniu – nadaniu im pożądanego kształtu i kierunku wzrostu. W trakcie całej procedury stosuje się specjalistyczne preparaty odżywiające, które dodatkowo utrwalają pożądany efekt. Laminowanie brwi to zabieg bezpieczny, jednak istnieje do niego kilka przeciwwskazań, takich jak m.in. infekcje oczu, aktywna opryszczka, trądzik w okolicy brwi i świeża opalenizna.Kiedy warto zdecydować się na laminację brwi?


Dzięki laminacji można optycznie poprawić symetrię twarzy, podkreślić kolor i kształt brwi oraz wydobyć z nich blask – co ważne, uzyskany efekt jest bardzo naturalny. Może utrzymywać się nawet do 6 tygodni, dlatego usługę tę poleca się osobom, które pragną zaoszczędzić czas poświęcany na codziennym makijażu. Należy zaznaczyć, że laminowanie brwi to zabieg odżywiający i wzmacniający cebulki włosów – po jego przeprowadzeniu brwi stają się gęstsze, grubsze i wyrazistsze, a ponadto znacznie łatwiej się układają.


W związku z tym główne wskazania do laminowania brwi to m.in.:


  • cienkie, nieregularne, bardzo jasne brwi,
  • osłabione i przerzedzone włoski,
  • włoski trudne w ułożeniu, rosnące w różnych kierunkach.