Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Jak dbać o skórę w młodym wieku?

Kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowego i pięknego wyglądu skóry ma jej systematyczna pielęgnacja, w tym odpowiednie zabiegi na twarz. Warto korzystać z nich już w młodym wieku. Przedstawiamy kilka sposobów na utrzymanie skóry w dobrej kondycji.


Dlaczego o kondycję skóry powinno się dbać niezależnie od wieku?


Wskutek zmian hormonalnych, chorób, przyjmowanych leków, ale także w związku z naturalnym procesem starzenia organizmu skóra zaczyna tracić jędrność, pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. Aby jak najdłużej cieszyć się młodzieńczym wyglądem, trzeba jak najwcześniej zadbać o właściwą pielęgnację skóry, obejmującą specjalistyczne zabiegi na twarz wykonywane przez kosmetologów.


Nawilżanie, oczyszczanie, złuszczanie – to tylko niektóre z elementów, które powinny znaleźć się w codziennym rytuale pielęgnacyjnym młodej skóry. Dbałość o nią to też zdrowa dieta, właściwa higiena snu, unikanie nadmiernego opalania i rezygnacja z używek, takich jak tytoń. Podstawą sukcesu jest regularność i konsekwencja.


Najpopularniejsze zabiegi na twarz


Jednym z polecanych młodym osobom zabiegów na twarz jest złuszczanie naskórka i oczyszczanie wodorowe. Celem tego procesu jest zahamowanie procesów starzenia, odświeżenie i dogłębne nawilżenie skóry, poprawa jej kolorytu oraz redukcja przebarwień.


Oczyszczające zabiegi na twarz pozwalają zwalczyć przyczyny pojawienia się zmian skórnych. Jedną z nowoczesnych metod jest regenerujący peeling kawitacyjny – odblokowuje pory, poprawia ukrwienie i stymuluje produkcję kolagenu. W przypadku młodej skóry najlepiej sprawdzają się najróżniejsze zabiegi nawilżające, w tym wykorzystujące kwas hialuronowy. Ważne, by każdy zabieg na twarz poprzedzała diagnoza skóry wykonana przez kosmetologa, który określi jej indywidualne potrzeby.