Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Przez jaki czas utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to zabieg zdobywający coraz większą popularność wśród osób pragnących cieszyć się nienagannym wyglądem przez dłuższy czas. Ile dokładnie miesięcy utrzymuje się efekt takiego make-upu? Wyjaśniamy w artykule.


Na czym polega makijaż permanentny?

 

Celem makijażu permanentnego jest uzyskanie trwałej pigmentacji ust, brwi czy też linii rzęs. Dzięki temu zabiegowi można cieszyć się pięknym i zadbanym wyglądem bez tracenia czasu na codzienne upiększanie twarzy.

 

Makijaż permanentny wykonuje się przy użyciu bardzo cienkich, jednorazowych igieł – za ich pomocą wprowadza się barwniki do warstw naskórka na głębokość do 0,5 cm. Zabieg odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Po tym, jak skóra się zagoi (zwykle po kilku tygodniach), przeprowadza się korektę, m.in. uzupełnia ubytki pigmentu.


Od czego zależy trwałość makijażu permanentnego?

 

Efekt pigmentacji może utrzymać się bardzo długo – w przypadku brwi zazwyczaj są to 2 lata, a ust około 2-3 lat. Należy jednak zaznaczyć, że na trwałość makijażu permanentnego ma wpływ wiele różnych czynników, w tym jakość użytych barwników oraz technika wykonania samego zabiegu. Nie bez znaczenia jest także rodzaj skóry – makijaż szybciej traci swoje właściwości u osób o skórze tłustej niż suchej.

 

Aby jak najdłużej cieszyć się efektem makijażu permanentnego, powinno się również zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry. Trzeba zaznaczyć, że proces blaknięcia pigmentów znacznie przyspiesza m.in. stosowanie peelingu i innych kosmetyków o właściwościach złuszczających, a także nadmierna ekspozycja na słońce oraz częste korzystanie z solarium, sauny i basenu. Warto ponadto pamiętać o regularnym dopigmentowaniu– na zabieg odświeżania makijażu najlepiej umawiać się raz na rok, by zachować idealny wygląd ust, brwi czy linii rzęs.