Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to podawane w formie iniekcji preparaty, których zadaniem jest pobudzenie pracy komórek skóry. Zawierają substancje nasilające procesy regeneracji tkanek czy zwiększające produkcję kolagenu i elastyny. Z ich wykorzystaniem wykonujemy zabiegi dla mężczyzn i kobiet narażonych na zmęczenie, przewlekły stres i inne czynniki niekorzystnie wpływające na stan skóry. Stymulatory tkankowe wykazują działanie przeciwstarzeniowe, rewitalizujące czy redukujące widoczność blizn i innych niedoskonałości.


Jak podawane są stymulatory tkankowe?


Preparaty, zazwyczaj w formie żelowej podawane są drogą iniekcji, przy pomocy cienkiej igły. Podczas zabiegu możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego. Aby równomiernie rozprowadzić składniki, po iniekcjach wykonywany jest masaż twarzy. Podanie stymulatorów tkankowych poprzedzone jest konsultacją, podczas której lekarz wyklucza przeciwwskazania oraz dobiera odpowiedni preparat. Sam zabieg podobny jest do mezoterapii igłowej, jednak stosowane są tu inne substancje, a iniekcje docierają do głębszych warstw skóry.


Kto może skorzystać z zabiegów iniekcji stymulatorów tkankowych?


Zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych to propozycja dla osób, którym zależy na uzyskaniu efektu naturalnego liftingu i wymodelowania twarzy, bez wpływu na jej rysy. Wybierają go osoby dążące do uzyskania długotrwałych i widocznych rezultatów. Stymulatory tkankowe nie tylko wyraźnie odmładzają skórę, ale przyczyniają się też do jej rozświetlenia i poprawy kolorytu. Stosujemy wyłącznie atestowane preparaty renomowanych producentów, co pozytywnie wpływa na skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.