Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Różnice między manicure hybrydowym a żelowym

 Zabiegi mające na celu upiększanie paznokci mogą być zróżnicowane. Jedne z najczęściej wybieranych to manicure żelowy oraz hybrydowy. Zapewniają długotrwałe efekty, poprawiają wygląd paznokci i ułatwiają ich zapuszczenie. Wyjaśniamy, jakie są podstawowe różnice między nimi.


Kiedy wykonać manicure żelowy?


Manicure żelowy wykorzystuje się przede wszystkim do przedłużania płytki. W tym celu na paznokieć oraz specjalny szablon nakładany jest światłoutwardzalny żel. W przypadku paznokci popękanych, zamiast szablonu można wykorzystać cienki tips. Po utrwaleniu żelu paznokieć jest kształtowany, można również go ozdobić. Kiedy płytka zaczyna odrastać, po okresie 3-4 tygodni, żel można uzupełnić lub zdjąć. Manicure żelowy sprawdzi się, jeśli Twoje paznokcie są łamliwe lub masz tendencję do obgryzania ich, a także w przypadku konieczności rekonstrukcji pojedynczego paznokcia.


Czym charakteryzuje się manicure hybrydowy?


Manicure hybrydowy polega na upiększaniu paznokci przy pomocy preparatów utrwalanych światłem UV. Na zmatowioną i odtłuszczoną płytkę nakładane są: baza, kolorowy lakier oraz tzw. top coat nadający połysk i trwałość. Przy zastosowaniu specjalnej bazy możliwe jest przedłużenie paznokcia o kilka milimetrów. Efekt manicure hybrydowego utrzymuje się około 3 do 4 tygodni. Po tym czasie lakier należy usunąć w odpowiedni sposób. Zarówno zabieg manicure hybrydowego, jak i jego zdejmowania powinny być wykonywane przez doświadczonego kosmetologa.


Manicure hybrydowy i żelowy pod wieloma względami są podobne. Prawidłowo wykonane będą odporne na zarysowania czy długotrwałe moczenie rąk. Z uwagi na stosowane preparaty, manicure hybrydowy jest jednak bezpieczniejszy dla płytki paznokciowej i nie ingeruje w nią tak bardzo, jak żelowy. Sam zabieg jest szybszy oraz przyjemniejszy, ponieważ wykorzystywane lakiery są bezzapachowe, mogą też zawierać substancje pielęgnacyjne.