Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Botox

Botox to substancja powszechnie stosowana w celach upiększających oraz terapeutycznych. W naszym salonie w Gdyni wykorzystujemy go do leczenia m.in. nadmiernej potliwości oraz bruksizmu, czyli niekontrolowanego zgrzytania zębami. Toksynę botulinową stosujemy do wykonywania zabiegów na ciało, a także odmładzania i modelowania twarzy. Botox przyczynia się do wygładzenia nawet głębokich zmarszczek oraz uniesienia zwiotczałej skóry. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po kilku dniach, natomiast pełne rezultaty można zaobserwować po około 2 tygodniach.


Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem botoxu?


Botox, czyli toksyna botulinowa typu A to białko, które łączy się z płytką nerwowo-mięśniową i blokuje działanie acetylocholiny – pobudzającego neuroprzekaźnika. Powoduje to wystąpienie czasowej blokady skurczu mięśni, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia widoczności zmarszczek. Aby uzyskać zamierzony efekt, botox podaje się bezpośrednio do mięśni, w formie iniekcji w znieczuleniu miejscowym. Efekty zabiegu utrzymują się przez kilka miesięcy, a przestrzeganie zaleceń pielęgnacyjnych może je dodatkowo wydłużyć.

Precyzyjna aplikacja toksyny botulinowej uniemożliwia dostanie się substancji do krwiobiegu, dlatego też zabieg uznawany jest za bezpieczny. Chociaż stosowane dawki substancji są niewielkie, przed podaniem botoxu konieczne jest wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu. Należą do nich m.in. ciąża i karmienie piersią, infekcje w miejscu planowanego podania toksyny botulinowej, uczulenie na składniki preparatu, choroby związane z nieprawidłowym napięciem mięśni, a także przyjmowanie niektórych leków.