Ta strona używa plików cookies. Pliki ciasteczek wykorzystywane są w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania strony internetowej. W dowolnym momencie, korzystając z ustawień przeglądarki, dostosować możesz poziom wykorzystania plików cookies przez przeglądarkę.

Depilacja woskiem

Wykonujemy depilację woskiem różnych okolic ciała, w tym nóg, rąk, pleców czy klatki piersiowej. Tą metodą usuwamy niechciane owłosienie również ze szczególnie wrażliwych miejsc jak pachy czy okolice bikini. Depilacja woskiem to też jeden z zabiegów na twarz, polegający na usunięciu włosków z policzków, brody oraz okolic wargi górnej. Specjaliści z naszego salonu w Gdyni dokładają wszelkich starań, aby przebiegała bezboleśnie, a Klienci nie odczuwali dyskomfortu podczas jej trwania. Zabieg poprzedzony jest wywiadem oraz analizą wybranych obszarów skóry w celu wykluczenia przeciwwskazań.


Przygotowanie do depilacji woskiem


Jeśli zdecydujesz się na zabieg, unikaj ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz opalania w solarium. Przed depilacją woskiem nie stosuj też innych metod usuwania owłosienia przez okres około 2 tygodni. Umożliwi to wzrost włosków do długości około 0,5 cm, dzięki czemu będą mogły zostać usunięte wraz z cebulkami. Zbyt krótkie mogą nie przyczepić się do wosku, co zmniejszy efektywność zabiegu. Przed przystąpieniem do depilacji kosmetolog dokładnie obejrzy Twoją skórę pod kątem obecności czynników stanowiących przeciwwskazania do zabiegu.


Jak przebiega depilacja woskiem?


Odpowiednio dobrany wosk przed zabiegiem rozgrzewa się, aby przybrał płynną formę. Następnie nakładany jest na wybrane miejsce na ciele, a po zastygnięciu dynamicznie zrywany pod kątem przeciwnym do kierunku wzrostu włosów. Przy dużych obszarach ciała stosuje się paski fizelinowe nakładane na wosk. Wówczas przykleja się on do materiału i zrywany jest wraz z nim oraz włoskami. Po zabiegu na depilowany obszar nakładany jest preparat łagodzący i pielęgnacyjny. Efekt utrzymuje się kilka tygodni, a odrastające włoski są cieńsze i słabsze po każdym zabiegu, co zmniejsza ich widoczność.